SSL / TLS

SSL - En Hızlı Şekilde Sertifika İhtiyacınızı Karşılayın.

SSL Doğrulama Metotları

SSL sertifikalarının en önemli kısımlarından biri doğrulama aşamalarıdır. Bir ssl sertifikası satın alımından sonra sertifika otoritesinin web sitenizi ya da organizasyonunuzu doğrulanmasına doğrulama süreci denmektedir. Doğrulama metodu almış olduğunuz ssl sertifika seviyesine göre değişmektedir. 3 Çeşit doğrulama metodu bulunmaktadır.

1. Domain Doğrulama

5 Dk içinde sertifikanızı üretilir. Kurum doğrulanmasına gerek yoktur. Sertifika detayları kurum bilgilerini göstermez.,

2. Organizasyon Doğrulama.

Kurum Onaylı (OV) sertifikalar, müşterilerin veri girişini barındıran site sahibi işletmeler için orta düzeyinde kimlik doğrulaması sunar. Müşterinin veri girişi sağladığı internet siteleri için kurum doğrulama ile beraber temel şifreleme sağlar.

3. Genişletilmiş Doğrulama

4-5 iş günü içinde üretilir. En gelişmiş kurum doğrulamasıdır. Sertifika detayları kurum bilgilerini gösterir. Kullanıcı adres çubuğundaki anahtar işaretine tıklandığında legal şirket bilgilerini ve sertifika otoritesinin ismi görünür.

Domain Doğrulama-DV

Domain doğrulanması

CAA kontrolü

Sertifika üretimi

Organizasyon Doğrulama

Domain Doğrulaması

Ticaret odasıyla kurum doğrulanması

Kurum kontakt yetkilisi ile telefon doğrulaması

CAA kontrolü

Sertifika üretimi

Genişletilmiş Doğrulama-EV

Domain Doğrulaması

Şirket bilgilerinin farklı kaynaklardan doğrulanması

Kurum kontakt yetkilisi ile telefon doğrulaması

CAA kontrolü

Sertifika üretimi

DOMAIN DOĞRULAMA-DV

SSL sertifikası elde etmenin en kısa yolu Domain Doğrulayan ssl sertifikasıdır. Domain kontrol sürecinin tamamlanmasından sonra sertifika üretilir.

Opsiyon 1-Onaylama Mailleri

Bu onaylama mailleri sadece standart domain mail adreslerine örnek olarak admin, Administrator,webmaster,hostmaster,postmaster@domain.uzantısı taşıyan maillere gönderilmektedir .Bu mail belirtilen mail adreslerine yolladığı gibi whois kayıtlarındaki registrated mail adreslerinide yollanır.,

  • Mail adres 1 admin
  • Mail adres 2 administrator
  • Mail adres 3 webmaster
  • Mail adres 4 hostmaster
  • Mail adres 5 postmaster.
  • Whois Mail adresi 1
Opsiyon 2-DNS Onaylama

Eğer uygun bir mail adresiniz yoksa ya da DNS üzerinden txt kaydıyla yapılmasını tercih ediyorsanız bu problem değil. Sizlere bir rastgele kod veriyoruz ve gerekli doğrulamayı sağladıktan sonra sertifikayı üretiyoruz. Lütfen bu kodu sertifika üretilene dek silmeyin.

Opsiyon 3-Dosya Onaylama

Bu opsiyonu kullandığınızda daha önceden belirlenmiş lokasyona txt dosyasını yerleştirmeniz gerekmektedir. Bu txt dosyasında var olan kodu sizlerden sorarak elde edip ve gerekli doğrulamayı sağladıktan sonra sertifikayı üretiyoruz. Lütfen bu kodu sertifika üretilene dek silmeyin.